Panorama Racławicka – w oczekiwaniu na nowe otwarcie. Z Piotrem Oszczanowskim, dyrektorem Muzeum Narodowego we Wrocławiu, rozmawia Mateusz M. Bieczyński

 

Mateusz M. Bieczyński: Pawilon Czterech Kopuł 5 maja 2021 wznowił działalność po przerwie prezentacją wystawy „ByPass”. Zanim o niej porozmawiamy chciałbym zapytać o to jak wykorzystali Państwo w Muzeum Narodowym we Wrocławiu okres przymusowego zamknięcia?

 

Marek Chołoniewski – kompozytor, profesor,animator kultury, wykonawca muzyki współczesnej i eksperymentalnej, performer, tworzy instalacje audiowizualne i systemy interaktywne, jest również autorem i koordynatorem projektów przestrzennych i internetowych. Od  1979 roku jest członkiem Grupy Krakowskiej. W 1986 roku wraz z Krzysztofem Knittlem iPiotrem Bikontem założył zespół Pociąg Towarowy. Jest założycielem m.in. Studia MCH oraz współzaożycielem: Studia Ch&K (wspólnie z Krzysztofem Knittlem), grupy CH&K&K (wspólnie z Krzysztofem Knittlem i W. Kiniorskim).W 2005 założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej (członka CIME w Bourges).

Barbara Kozłowska i „Linia graniczna” –  z Mariką Kuźmicz i Zbigniewem Makarewiczem rozmawia Mateusz M. Bieczyński

Znaki niepewnego czasu – z Andrzejem Okińczycem o wystawie artysty w CK ZAMEK w Poznaniu rozmawia Mateusz M. Bieczyński

Farba i kreska. Z okazji 50-lecia pracy twórczej  – z Grzegorzem Marszałkiem rozmawia Mateusz M. Bieczyński