14 Cze

Wystawa "COŚ OD ZERA" w Galerii Entropia

by Galeria Entropia

 

Nowa wystawa Marcina Mierzickiego, artysty, którego prace najczęściej w swojej strukturze prowokują interaktywność i są oparte na działaniach w procesie. Punktem wyjścia i wspólnym mianownikiem są subiektywne obserwacje i destrukcyjna energia, nieustanną inspiracją – codzienność i jej wyzwania.

 […] „Wystawa COŚ OD ZERA to  komunikat wizualny, kilka uwag zawieszonych w atmosferze oczekiwania i absurdu, zbiór „nerwic” i związany z tym dysonans oraz „beztroska forma” w powypadkowym klimacie poczekalni. Otwarta struktura sugeruje  dalszy rozwój zdarzeń. 

Punktem wyjścia i wspólnym mianownikiem wystawy są subiektywne obserwacje i destrukcyjna energia. Nieustannie inspiracją dla mnie jest codzienność i jej wyzwania,  prace to często przedmioty pożyczone z rzeczywistości, które niosą ze sobą treści i zmorę kontekstów, zmiany i zniekształcenia jakim są poddane  traktuję jak rykoszet, który trafia w nieoczekiwane cele.” [...]  

 

M.M.   

 

Marcin Mierzicki

ur. 1973 r w Lublinie, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w której obronił dyplom z malarstwa i doktorat w dziedzinie sztuki. Artysta wizualny, tworzy obrazy, instalacje, obiekty oraz wideo. Realizuje projekty, które w swojej strukturze prowokują interaktywność i są oparte na działaniach w procesie. W twórczości Marcina Mierzickiego punktem wyjścia był obraz, a raczej przekraczanie medium malarskiego w kierunku akcentowania jego materialności. Artysta porusza się w obszarzedziałań z obiektami, wykorzystuje również  prace wideo, wprowadzając analizę medium filmowego, śledząc relacje filmowej rzeczywistości i materialnego świata.

Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in: „ Balans Bieli”, Galeria Neon ASP we Wrocławiu, „ High Definition”, Galeria Wozownia w Toruniu, „ Struktury Absurdu”, pokaz z Józefem Robakowskim, Polish Avant Garde Cinema, Austin Texas, „ Trailer”, „Nic Śmiesznego”, Galeria Entropia we Wrocławiu, „All Inclusive”, Instytut Polski w Bratysławie, „Granice Globalizacji”, 4 Mediations Biennale w Poznaniu, „ Mit i Melancholia”, Muzeum Współczesne we Wrocławiu i innych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 i 2011 r.

 

GALERIA ENTROPIA

50-129 Wrocław ul. Rzeźnicza 4

tel. 71 3444634

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.entropia.art.pl

facebook.com/galeria.entropia

_____________

 

 

Marcin Mierzicki

COŚ OD ZERA

2–23.06.2021

otwarcie wystawy:

2.06.2021 w godz. 17:00–19:00