09 Paź

ŻYCIE/ wystawa w przestrzeni wirtualnej

by redakcja

 

Wystawa pod tytułem „Życie” to prezentacja malarstwa i obiektów ośmiu polskich artystów w formie wirtualnego spaceru po wnętrzach inspirowanych przestrzenią Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

Tytuł e-wystawy „Życie” jest niejednoznaczny. Możemy go rozpatrywać w kontekście jednostkowego istnienia, jak i znacznie szerzej, sprowadzając do perspektywy kosmicznej. Jednak w każdym z tych przypadków, w optyce twórców wystawy, to właśnie sztuka stanowi odzwierciedlenie życia, jest jego absolutną metaforą. Tak jak twórczość daje wyraz zamkniętej w czasowych ramach ludzkiej egzystencji każdego artysty, tak historia sztuki, począwszy od naskalnych malowideł na współczesnych eksperymentach wizualnych skończywszy, odtwarza nieskończoność pewnego procesu. W tym kontekście wystawa może być traktowana jako wieloaspektowe spojrzenie na lustrzaną, mimetyczną relację sztuki i życia. Istotne również pozostaje w tym przypadku akcentowane przez twórców ekspozycji znaczenie liczby osiem – liczby uznawanej za pierwszą spoza świata materii, a jednocześnie taką, która w swoim graficznym zapisie nawiązuje do znaku nieskończoności.

 

Wystawa ma formę wirtualnego spaceru, któremu towarzyszą wywiady z artystami, teksty merytoryczne oraz obszerny katalog ekspozycji.

Premiera wystawy odbędzie się 8 października (czwartek) o godzinie 20:08 na stronie www.life2020.pl.

Artyści wystawy:

KIEJSTUT BEREŹNICKI

JULIA CURYŁO

JAN DOBKOWSKI

ŁUKASZ HUCULAK

ZDZISŁAW NITKA

ARTUR PRZEBINDOWSKI

KRZYSZTOF SKARBEK

THESEUS

Realizacja projektu: Alicja Wasilewska,  dr Krzysztof Cichoń, Bogusław Deptuła, Bogdan Gradka, Mirosław Jasiński, Szymon Parafiniak, Artur Przebindowski, Jacek Śliwczyński