17 Wrz

XXI Biennale Fotografii Górskiej

by redakcja

 

Zapraszamy na XXI Biennale Fotografii Górskiej do Jeleniej Góry.Otwarcie wystawy konkursowej i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 18 września 2020 r. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Oprócz wystawy konkursowej 18 września w Muzeum Karkonoskim zostanie zaprezentowana wystawa fotografii Mieczysława Karłowicza - „ Fotograf prawie doskonały”, wybitnego polskiego kompozytora i fotografika z przełomu XIX i XX w. Jego twórczość fotograficzna była związana z Tatrami, narciarstwem oraz aktywnością publicystyczną. Zdjęcia zaprezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie.

Przy tej okazji odbędzie się 20 września o godz. 13 00 w Muzeum Karkonoskim promocja monografii „Mieczysław Karłowicz. Fotografie” opracowanej przez Zbigniewa Ładygina. W ramach Biennale – także 18 września planowane są także inne wystawy, m. in. wystawa fotografii zmarłego w kwietniu bieżącego roku nestora fotografii karkonoskiej - Tomasza Olszewskiego Karkonosze- kraina wichrów i mgieł”; w Galerii Korytarz; Krzysztofa Strzody „Górskie etiudy” w Galerii Pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz w sobotę 19 września 0o godz,17.30 - wystawa laureatów Biennale z lat 1980-2018 w Pałacu w Bukowcu. 


19 września odbędzie się seminarium poświęcone fotografii górskiej pt, „Ludzie Gór” w Teatrze Cinema w Michałowicach. 

Plan imprez Biennale: 

18 września: 
- Wystawa konkursowa -Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28 – godz. 12 00 
- Mieczysław Karłowicz - „Fotograf prawie doskonały”, Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28, godz. 12 00 
- Krzysztof Strzoda „Górskie etiudy” - Galeria Pod Brązowym Jeleniem, JCK, ul.1 Maja 60 
- Tomasz Olszewski „Kraina wichrów i mgieł” - Galeria Korytarz, JCK, ul. Bankowa 28/30 
19 września: 
- seminarium poświęcone fotografii górskiej pt. „Fotografia w górach” - Teatr Cinema w Michałowicach 
- Wystawa laureatów Biennale z lat 1980- 2018 - Pałac Bukowiec, ul Robotnicza 6, godz. 17 30 
Wystawy potrwają do 18.10.2020 r. 

Imprezy towarzyszące XXI Biennale Fotografii Górskiej: 
- wystawa Jacka Jaśko „Karkonosze. Z pamięci” - Mikavka Cafe&Gallery ul, Konopnickiej 1, wernisaż - (18.09.), godz 15.00 
- wystawa Tomasza Michałowskiego „Mit i logos w fotografii” - BWA Jelenia Góra, ul. Długa 1 , wernisaż – (18.09.), godz 17.00 (organizator: BWA) 
- promocja monografii „Mieczysław Karłowicz. Fotografie” opracowanej przez Zbigniewa Ładygina, spotkanie z autorem – Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28, (20.09.), godz 13 00 

Ze względu na trwająca pandemię COVID-19 i w związku z narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno - epidemiologicznymi, dostęp do wystaw może być ograniczony dla uczestników i widzów imprez Biennale. Wstęp na wystawy i seminarium wyłącznie w maseczkach zasłaniających usta i nos. Podczas wystaw obowiązywał będzie limit osób mogących jednocześnie przebywać w galerii. Z powodu limitu ilości osób mogących przebywać jednocześnie w Muzeum Karkonoskim - obowiązują zapisy na wernisaż. Wystawy w Galerii Korytarz i Pod Brązowym Jeleniem odbędą się bez wernisaży. Na seminarium w Michałowicach również obowiązują zapisy z powodu ograniczonej ilości miejsc. 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 
-organizator XXI Biennale Fotografii Górskiej: Jeleniogórskie Centrum Kultury 
Wszystkie informacje na temat imprez XXI Biennale Fotografii Górskiej dostępne są na stronie: http://biennalefotografiigorskiej.blogspot.com/