Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza absolwentów wyższych uczelni artystycznych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE, który jest organizowany od 1991 roku. To jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce.

 

"W sztuce, w której podobno powiedziano już wszystko, magia przedmiotów i zatopienie się w szczególe, poparte intelektualną wizją autora, wciąż potrafią zachwycać”. Janusz Mielczarek

 

 „Niechaj stanie się światłość!” To pierwsze słowa starotestamentowego stwórcy zapisane w Księdze Rodzaju, według której wcześniej Ziemia była bezładem i pustkowiem, a ciemność rozpościerała się nad bezmiarem wód. Słowa te oddzieliły światło od mroku i dzień od nocy, a ich zapis w Pięcioksięgu stał się pierwszym boskim przesłaniem do ludzkości.

 

 

W związku z rocznicą 110-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków w Galerii DAP odbędzie się wystawa poświęcona integracji braci artystycznej z całej Polski. Dzięki artefaktom i tablicom historycznym zgromadzonych pod jednym dachem, reprezentowane są wszystkie okręgi ZPAP oraz nasza związkowa historia.

 

Ośrodek Pamięć i Przyszłość wraz z Fundacją OK.ART zapraszają na drugą edycję konkursu „A co z wartościami”. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 30 tys. zł brutto. Czas nadesłania zgłoszeń mija 21 września br.

 

Już po raz dziewiąty Fundacja Centrum Fotografii i Gmina Bielsko-Biała, organizatorzy międzynarodowego biennale: FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo, zapraszają na spotkanie z wielką fotografią.