06 Lut

Wystawa "Invisible" w Galerii Studio BWA Wrocław

by ASP Wrocław

 

Zapraszamy 14 lutego 2020 o godz. 19:00 do galerii Studio BWA Wrocław, na wernisaż wystawy artystów i wykładowców z Cranbrook Academy of Art, Massey University i Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta.

To właśnie wzrok dominuje nad innymi zmysłami. Nie tylko podczas obcowania ze sztuką – nad każdym aspektem naszego życia. Jest dla nas tak istotny, że życie bez niego dla wielu wydaje się niemożliwe. Jak i kiedy doświadczamy niewidzianego? Do odpowiedzi na to pytanie zaproszeni zostali dydaktycy z uczelni artystycznych w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i w Polsce, by wspólnie stworzyć przestrzeń Invisible. "Chcemy przypomnieć odbiorcy, że sztuka nigdy nie jest jedynie obrazem zawieszonym na muzealnej ścianie" – mówią kuratorki Sarah Epping i Aleksandra Trojanowska. – "To także niewidzialna reakcja zachodząca pomiędzy odbiorcą, twórcą i jego dziełem. Ta nieuchwytna emocja wypełnia przestrzeń pomiędzy wspomnianą trójką".

Na ekspozycję złożą się m.in. instalacje wideo i dźwiękowe, grafiki artystyczne, performansy, animacja, a także obiekty site specific – wszystkie prace będą mówić o doświadczaniu niematerialności. Artyści sięgali między innymi po mikroskopijne obiekty, zniekształcenia cyfrowe, niewidoczne tusze, zapachy czy cienie. I właśnie ta próba poruszenia widza poprzez różne media, techniki i intencje będzie sposobem na doświadczanie wystawy wykraczające poza możliwości wzrokowe.

artyści: Kerry Ann-Lee, Emmy Bright, Zuzanna Dydra, Sarah Epping, Danny Greenberg, Natalie Hou, Aga Jarząb, Lee Jensen, Jakub Jernajczyk, Cooper Holoweski, Angela Kilford, Jun Li, Sebastian Łubinski, Paulo Marino, Lisa Munnelly & Simon Eastwood, Henry Newell, Jason O'hara, Pawel Puzio, Marcin Rupociński, Aleksandra Trojanowska, Maja Wolińska

kuratorki: Sarah Epping, Aleksandra Trojanowska

***

Galeria Studio BWA Wrocław

ul. Ruska 46a/301 (III piętro), 50-079 Wrocław

14 luty - 21 marca 2020