13 Aug

Zagłosuj na najlepszy filmowy mural dla Centrum Technologii Audiowizualnych!

Rate this item
(0 votes)
by joanna pałys
/ in Archiwum

W październiku br. w CeTA powstanie galeria filmowych murali, którą stworzą studenci z Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. To próba przybliżenia, w oryginalny i ciekawy sposób, bogatego dziedzictwa wrocławskiej Wytwórni, w której swoje początki mieli mistrzowie polskiego kina, m.in. Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz i Roman Polański.

O tym, które murale ozdobią ściany instytucji zadecydują internauci. Spośród dwunastu projektów studentów ASP: Marty Keler, Agaty Filip i Szymona Buły, za pośrednictwem sondy internetowej, głosujący wybiorą najciekawsze. Trzy z nich, najtrafniej oddające bogatą tradycję wrocławskiej Fabryki Snów, zostaną zrealizowane. Wyniki głosowania zostaną opublikowane 1 października. Planowany termin realizacji to połowa października br.
Na projekty obrazów ściennych można oddawać głos raz dziennie, do końca sierpnia za pośrednictwem strony: http://filmstudioceta.pl/pl/portfolio/glosowanie/
Wspólny projekt ASP i Centrum Technologii Audiowizualnych, powstał z okazji rocznicy 60-lecia filmu na Dolnym Śląsku. Pierwsza produkcja filmu fabularnego rozpoczęła się tu w 1954 roku. Dziś, dzięki młodym artystom z ASP, murale ozdobią ściany budynku instytucji i przybliżą dorobek WFF szerokiemu gronu odbiorców.
Galerię murali filmowych wsparły marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, należące do firmy PPG Deco Polska.

Read 5030 times Last modified on Wednesday, 13 August 2014 20:43